středa, 07 leden 2015 11:54

Opilec si zapomněl bundu v baru. Pak před policisty vylil pivo

Napsal(a) klu
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Páteční večer se pravděpodobně ještě prodraží šestatřicetiletému muži. Opilý se po vyhazovu z baru potácel jen v triku po Zelném trhu a tvrdil, že mu někdo ukradl bundu. Tu si však zapomněl v šatně. Přivolané policisty pak začal slovně napadat, byl útočný a vylil před ně pivo. Tím si vysloužil želízka a nocleh v policejní cele. Nyní mu hrozí ještě i pokuta.

"V pátek krátce před třiadvacátou hodinou kontaktoval policii přes tísňovou linku oznamovatel s tím, že ho na Zelném trhu oslovil nějaký muž v triku a uvedl, že byl okraden o bundu. Hlídka vyjela na místo, ovšem nenacházel se tam ani oznamovatel ani žádný poškozený," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Policisté se proto vydali do místního klubu. "Od ostrahy se dozvěděli, že se tam nacházel silně podnapilý muž a choval se velmi vulgárně. Pracovníci bezpečnostní agentury tohoto muže vyvedli ven. Výtržník si však nevyzvedl z šatny své svršky a ihned zavítal do protější restaurace," popsala mluvčí.

Muži zákona tedy zamířili do vedlejšího podniku a skutečně tam našli i uvedeného muže. Ten stále tvrdil, že byl okraden a hlídku slovně napadal. "Situace se vyhrotila v okamžiku, kdy muž začal být útočný, odmítal uposlechnout výzev policistů a vylil před ně na zem pivo. Policisté agresora zpacifikovali a putoval na služebnu," dodala Straková.

Šestatřicetiletý muž odmítl provést dechovou zkoušku a pouze uvedl, že vypil asi deset piv a jednoho panáka tvrdého alkoholu. Zbytek noci pak strávil v policejní cele a za své chování si nejspíš vyslouží tučnou pokutu.