úterý, 30 prosinec 2014 10:09

Snaží se mi ukrást dítě, telefonovala žena policii

Napsal(a)
Útočníkovi se dítě nepodařilo unést. Ilustrační snímek. Útočníkovi se dítě nepodařilo unést. Ilustrační snímek. www.pixabay.com ariesa66

Dramatická situace nastala v pátek večer v jednom z domů na Kounicově ulici. Dvaatřicetiletá matka s malým dítětem tam ve svém bytě přivítala návštěvu, která se zvrhla v bitku dvou pozvaných hostů. Jeden chtěl její dítě unést, druhý se mu v tom snažil zabránit.

"Hádka o dítě a fyzické napadání mezi jejími účastníky byly v pátek večer příčinou výjezdu autohlídky do ulice Kounicova. Strážníkům se zde přihlásila dvaatřicetiletá žena s tvrzením, že ji navštívil o rok mladší známý, vzal do náručí její malé dítě a pokusil se s ním uprchnout," řekl mluvčí městských policistů Michal Simandl.

Tomu ale zabránil další muž, který v bytě také pobýval na návštěvě. Žena si dítě rychle vzala zpět. Agresor, který chtěl s dítětem odejít, se však odmítal s vývojem událostí smířit, a situace se tak ještě vyostřila.

"Uchopil osmatřicetiletého muže, jenž mu plán zmařil, začal s ním zápasit, přičemž měl opakovaně uhodit jeho hlavou o poštovní schránky. Poté údajný pachatel z domu utekl," popsal mluvčí.

Když strážníci přijeli na místo, pachatel už byl pryč. Vzhledem k obavám ženy, že by se útoky mohly opakovat, případ prošetřuje celostátní policie.