úterý, 23 prosinec 2014 18:38

Násilník se vymlouval na Cipíska a hrál si s plyšáky. Pak putoval na záchytku

Napsal(a) kol
Opilý muž zbil svou partnerku lahví. (Ilustrační snímek) Opilý muž zbil svou partnerku lahví. (Ilustrační snímek) pixabay.com

V neděli večer řešili brněnští policisté kuriózní výmluvu opilého agresora. Přivoláni byli do Komína, kde muž napadl svou partnerku. Po příjezdu na místo však předstíral spánek a policistům tvrdil, že za všechno může "tamten Cipísek". Tím je však neobalamutil a když začal být agresivní, nasadili mu pouta. Navíc nadýchal skoro tři promile, a tak strávil noc na záchytce.

"Večer spěchala policejní hlídka do jednoho z komínských bytů, kde napadl jedenašedesátiletý muž svou o čtyřiadvacet let mladší partnerku. V kuchyni našli policisté na zemi mezi rozházenými věcmi ženu s podlitinami a tržnou ránou v obličeji," uvedl mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Zranění měl ženě způsobit muž údery skleněnou lahví. Agresor ležel v ložnici v posteli a předstíral spánek. "S ledovým klidem se hlídce hájil, že své ženě nic neudělal a celý incident má na svědomí tamten Cipísek. Pak si začal hrát a povídat si s plyšovými medvídky," popsal mluvčí.

Když však chtěli policisté situaci řešit, muž začal být agresivní. "K jeho uklidnění musela hlídka použít donucovací prostředky a přiložit služební pouta. V neuvěřitelné situaci hrál roli především alkohol. Muž nadýchal skoro tři promile," doplnil Malášek.

Také zraněná žena měla v dechu velmi podobnou hodnotu alkoholu. Agresivní muž tak putoval v poutech na záchytku, žena do nemocnice k ošetření.