pondělí, 22 prosinec 2014 16:56

Divadlo, koledy, hry i ohňostroj. To přinesou Vánoce na brněnské radnici

Napsal(a)
Vánoční program bude v Nové radnici už podvaadvacáté. Vánoční program bude v Nové radnici už podvaadvacáté. www.stred.brno.cz

Kulturní program ve vánočním duchu láká Brňany den před Štědrým dnem na Novou radnici. Ve Sněmovním a Rytířském sále a Křížové chodbě se uskuteční hudební a divadelní vystoupení, prezentace nebo výstavy. Pro děti jsou přichystané pohádky a různé soutěže. Akce začíná o půl desáté ráno, v sedm hodin večer vyvrcholí ohňostrojem na Dominikánském náměstí.

Program myslí na všechny věkové kategorie. Děti čeká soutěž Za ozdobu odměna - když přinesou vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby a zavěsí je na připravené vánoční stromky, dostanou odměnu.

Všichni si mohou po celý úterní den vychutnat vystoupení hned několika hudebních, tanečních a divadelních uskupení, mezi nimi nebude chybět například Dětský taneční soubor Ondrášek, divadla Radost a Paravánek, nebo hudební soubor Muzika Cameralis. S muzikálovou ukázkou se předvedou také umělci z brněnského městského divadla.

Zájemci o techniku by neměli minout Křížovou chodbu, v níž bude instalována výstava obřích modelů lodí, ponorek, letadel a železničních modelů. K vidění zde budou i fotografie z festivalu IGNIS BRUNENSIS. V Křížové chodbě se bude nacházet také betlémské světlo, které si Brňané odtud odnesou do svých domovů.

Primátor i závodník Abraham

Ve dvě hodiny odpoledne pozdraví návštěvníky ve Sněmovním sále brněnský primátor Petr Vokřál spolu s dalšími představiteli města. V Rytířském sále se uskuteční ve tři hodiny odpoledne autogramiáda brněnských jezdců světové motocyklové série MotoGP Karla Abrahama a Moto 3 Karla Haniky. Po celý den bude v sále k vidění také závodní motocykl Karla Abrahama. Příznivci motorismu si zde budou moci vyzkoušet také simulátor jízdy po Masarykově okruhu.

V sedm hodin vypukne před Novou radnicí ohňostroj, který bude doprovázet hudební vystoupení pojmenované Kousek vánočního nebe.

Tradiční předvánoční setkání na Nové radnici se letos uskuteční podvaadvacáté. Detailní program je ke zhlédnutí na webových stránkách události.