úterý, 16 prosinec 2014 14:35

Mladík umlátil známého sekerou kvůli pár stovkám. Hrozí mu doživotí

Napsal(a) kol
Vražedným nástrojem byla sekera, kterou měl napadený muž doma ve skříni. (Ilustrační snímek) Vražedným nástrojem byla sekera, kterou měl napadený muž doma ve skříni. (Ilustrační snímek) Wikimedia Commons, Michal Klajban

 

Jihomoravským kriminalistům se během pouhého týdne podařilo objasnit vraždu teprve dvaadvacetiletého mladíka, ke které došlo v pátek v centru Brna. V bytě na Grmelově ulici muže bez známek života našla jeho příbuzná. Policie vypátrala, že pachatelem je sedmadvacetiletý muž z Brna. Svého známého ubil sekerou kvůli pár stovkám.

"Policisté ihned začali zjišťovat veškeré informace, které by mohly vést k dopadení pachatele. Jejich úsilí slavilo úspěch už týden po spáchání skutku. Zadrželi sedmadvacetiletého mladíka z Brna, který se s poškozeným znal," uvedla mluvčí brněnské policie Petra Vedrová.

Osudné ráno přišel muž do bytu svého známého. Nejdřív se hádali kvůli dluhu v řádu stokorun. Pak ale vzal z předsíně sekeru a mladíka ubil několika ranami do hlavy a dalších částí těla.

"Po brutálním útoku se snažil zamést stopy, přesto jej kriminalisté vypátrali a zadrželi. Vyšetřovatel jej obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v tomto případě, kdy se skutku dopustil zvlášť trýznivým způsobem a pro majetkový prospěch, hrozí trest odnětí svobody až na doživotí," dodala mluvčí.

Mladý muž, který dosud nebyl trestaný, se k vraždě se přiznal a je stíhaný vazebně.