úterý, 16 prosinec 2014 10:06

Důchodce záviděl lidem karavany, tak jim je podpaloval. Škoda je tři miliony

Napsal(a)
Z několika karavanů v Jundrově a Bystrci zbyla jen ohořelá torza. Z několika karavanů v Jundrově a Bystrci zbyla jen ohořelá torza. Policie ČR

V říjnu a listopadu řádil v brněnských čtvrtích žhář. Zapálil několik obytných přívěsů, ale i kontejnerů a reklamních slunečníků. Ukázalo se, že požáry má na svědomí nemajetný invalidní důchodce. Nemohl se totiž smířit s tím, že někdo má víc než on. Škody jdou do milionů.

"Kriminalistům z Bystrce se podařilo na základě místní a osobní znalosti objasnit případy požárů, ke kterým docházelo především v Bystrci a Jundrově. Původním terčem žháře byly obytné přívěsy, nezdráhal se však zapálit ani kontejnery či reklamní slunečníky," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Policisté si vytipovali podezřelého důchodce přebývajícího na jedné z brněnských ubytoven a převezli ho k výslechu na služebnu. Tam se pak k většině požárů přiznal. "Jako důvod svého těžko pochopitelného jednání uvedl, že obytné karavany mají bohatí lidé a on je nemajetný invalidní důchodce. Do protokolu uvedl, že svého jednání lituje, ale bohužel se nemůže s poškozenými vyrovnat," dodal mluvčí.

Lítost žháři však dlouho nevydržela. O tři dny později byl vyloučen z nočního spoje v MHD a potuloval se po ulicích Jundrova. Při bloumání narazil na auto, které vždy chtěl, ale nemohl si ho dovolit. Rozhodl se, že ho aspoň zapálí.

"Když o požáru slyšeli policisté z vysílačky a zároveň podezřelého spatřili na hlavním nádraží, měli téměř jasno. Zvláště když si u řidiče autobusu zjistili místo, kde do vozu nastoupil," popsal Šváb. Pachatel skončil opět na služebně, odkud putoval rovnou do vazby. Škoda na zničeném majetku se odhaduje zhruba na tři miliony korun.

zhar auto