čtvrtek, 04 prosinec 2014 16:15

Dva muži stařence vytrhli kabelku. Uvnitř našli jen desetikorunu

Napsal(a)
Muži si neuvědomili, že kabelku prohledávají přímo před služebnou policie. (Ilustrační snímek) Muži si neuvědomili, že kabelku prohledávají přímo před služebnou policie. (Ilustrační snímek)

S dotazem, kolik je hodin, zastavil mladý muž před několika dny v Bystrci důchodkyni. Více než čas ho ale zajímala její kabelka. Jakmile mu odpověděla, kabelku jí vytrhl a bylo mu jedno, že při tom upadla na zem. Osmadvacetiletý muž na nic nečekal a rozběhl se s lupem ke svému pětařtyřicetletému komplici čekajícímu opodál. Celou krádež však viděli cizinci, kteří je následně zadrželi.

"Muži si před několika dny v Bystrci vytipovali starší paní a rozhodli se ji okrást. Mladší z dvojice oslovil dvaaosmdesátiletou ženu na náměstí 28. dubna s dotazem, kolik je hodin. Starší muž čekal opodál a situaci sledoval," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Seniorka mladíkovi odpověděla, ten však vzápětí uchopil její kabelku a snažil se ji vytrhnout. Žena při přetahování upadla na zem, naštěstí utrpěla jen odřeniny. Povedená dvojice následně z místa odběhla a přímo na ulici se pustila do prohledávání kabelky. Nejspíš v euforii z vidiny nově nabytého bohatství si dva lapkové ani neuvědomili, že se nacházejí před vchodem služebny městské policie.

Čekalo je ale zklamání, uvnitř kabelky se totiž nacházely pouze klíče a deset korun. Nálada lupičů pak ještě poklesla, když k nim přistoupili dva muži, kteří jim nedovolili odejít. "Celé jejich jednání zaregistrovali dva cizinci, kteří neváhali a podezřelé muže zadrželi do příchodu místních strážníků," popsala mluvčí.

Pachatelé následně skončili na brněnské kriminálce. "Oba mají bohatou trestní minulost a nyní jim proto hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," dodala Straková.