čtvrtek, 04 prosinec 2014 12:00

Matka odložila mrtvého novorozence do krabice od bot. Tu pak hodila na skládku

Napsal(a)
Tělíčko mrtvého novorozence našli při likvidaci černé skládky. Tělíčko mrtvého novorozence našli při likvidaci černé skládky. Policie ČR

Brněnští pracovníci technických služeb likvidovali v druhé polovině listopadu skládku na konci ulice Mlýnské nábřeží. Jsou zvyklí, že na nelegálních skládkách najdou ledacos, obsah odložené tašky je však šokoval. Uvnitř našli tělíčko novorozence.

"Dne 20. listopadu kontaktoval policii přes tísňovou linku pracovník technických služeb a oznámil, že při likvidaci černé skládky s kolegy našli odloženou tašku s krabicí od bot, ve které je patrně torzo těla novorozence," potvrdila mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Na místo okamžitě vyrazili policisté, zajistili nález a ohledali místo činu i okolí. "Po provedené pitvě vyšlo najevo, že se skutečně jedná o ostatky patrně donošeného novorozeného dítěte," dodala mluvčí. Termín porodu odborníci odhadují na srpen až říjen. Vzhledem ke stupni rozkladu ovšem nebylo možné určit pohlaví ani příčinu smrti.

„Žádáme veřejnost i lékaře gynekologických ordinací, aby nám pomohli s pátráním po matce nalezeného dítěte. Pokud víte o ženě, která byla těhotná a měla porodit koncem léta nebo začátkem podzimu, ale dítě z nezjištěných příčin nemá, kontaktujte nás na tísňové lince 158,“ prosí Straková.

DSC 0127 DSC 0133 DSC 0134 misto nalezu misto nalezu1 Mlynske nabrezi