pondělí, 01 prosinec 2014 18:00

Zfetovaný mladík chtěl před policisty vyskočit z okna. Prý ho někdo pronásledoval

Napsal(a)
Zdrogovaný mladík trpěl halucinacemi, že ho pronásledují lidé, kteří mu chtějí ublížit. Ilustrační obrázek Zdrogovaný mladík trpěl halucinacemi, že ho pronásledují lidé, kteří mu chtějí ublížit. Ilustrační obrázek www.pixabay.com, Nemo

Mladý muž v Čápkově ulici v Brně vykopnul dveře a vběhl do domu. Takové informace obdržela policie na tísňové lince na konci listopadu. Hlídka se vydala hlášení prověřit. V pátém patře bytového domu skutečně narazila na muže, který před nimi začal utíkat. Rozběhl se přímo k otevřenému oknu, vylezl na parapet a odhodlaný skočit křičel: „Už jsou tady!“

Policisté k muži, kterého dělilo od nejspíš osudného pádu jen pár zapotácení, bleskově přiběhli a strhli ho zpátky dovnitř. Zachráněný sedmadvacetiletý muž působil zmateně, jako kdyby požil omamné látky. Dotyčný opravdu přiznal, že užívá několik druhů drog, což prokázal i následný test.

„Mladík hlídce uvedl, že ho nahánějí nějací muži, kteří mu chtějí ublížit. Policisté informaci prověřili, ovšem vyšlo najevo, že se jedná jen o halucinogenní představy narkomana,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Poškozením dveří mladík způsobil škodu čtyři a půl tisíce korun. Po lékařské prohlídce putoval do policejní cely, kde ještě rozbil osvětlení a způsobil tak další škodu za tři tisíce korun. Případem se policisté nadále zabývají.