čtvrtek, 27 listopad 2014 11:02

Paní, pomůžu vám, skláněl se muž k důchodkyni na zemi. Na nic nečekal a okradl ji

Napsal(a)
Muž využil nevolnosti důchodkyně a ukradl jí peněženku. (Ilustrační snímek) Muž využil nevolnosti důchodkyně a ukradl jí peněženku. (Ilustrační snímek) pixabay.com

Třiaosmdesátileté ženě se ve středu na Kobližné ulici udělalo špatně, zavrávorala, a nakonec upadla na zem. Přispěchal k ní šestatřicetiletý muž, který jí nabídl pomoc. Vedly ho k tomu ale úplně jiné důvody, než je slušnost. Když ženu zvedal, vytáhl jí z kabelky peněženku a dal se na útěk.

„Všimli si toho kolemjdoucí, kteří začali křičet, že je zloděj a důchodkyni okradl. Uslyšela to hlídka městské policie, která kontrolovala ulice jen o několik desítek metrů dál, a za mužem se rozběhla,“ uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Při honičce zlodějovi peněženka vypadla zpod kabátu a strážníci muže o chvíli později dostihli. Důchodkyně, která se vzpamatovala z pádu i šoku z okradení, potvrdila, že ji o peněženku skutečně připravil dopadený muž.

Strážníci zloděje předali státní policii, která se bude případem dále zabývat. Důchodkyně se po okradení nakonec obešla bez lékařské pomoci.