pátek, 21 listopad 2014 15:01

V RAGu odstartoval handmade market. Brňany až do neděle láká na originální výrobky

Napsal(a) kol
Na Brněnském handmadu je k vidění například množství autorských šperků. Na Brněnském handmadu je k vidění například množství autorských šperků. kol

V pátek dopoledne začal v Richard Adam Gallery (bývalá Wannieck Gallery) vedle Vaňkovky trh s autorskou módou, doplňky, uměním i dekoracemi s názvem Brněnský handmade. Návštěvníkům nabízí originální výrobky i "tradiční" keramiku. Všichni prodejci ale mají jedno společné - jejich kousky byly vyrobeny ručně. Brňané se mohou přijít podívat, inspirovat i nakoupit až do nedělního odpoledne.

"RAG Gallery hostí prodejní výstavu nevšední ruční tvorby s názvem Brněnský handmade. Své výrobky na ní představují výtvarníci a designéři z celé České a Slovenské republiky. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečnou atmosféru, inspirativní nápady či na výjimečné dárky s příběhem s příběhem pro své blízké," uvedla organizátorka marketu," uvedl za organizátory Petr Bláha.

Smyslem výstavy je především podpora autorské ruční tvorby v České republice. Akce ale navíc podporuje o.s. Debra, která pomáhá lidem postižených nemocí motýlích křídel.

DSCN1494 DSCN1533

DSCN1514 DSCN1516

DSCN1506 DSCN1522

 "Chceme, aby bylo od začátku jasné, že se nejedná o tržiště, ale o prodejní výstavu autorských a designových výrobků od lidí, které to nejen baví, ale jejichž tvorba je autentická a originální. Chceme mít na výstavě neotřelé, kvalitní a vkusné věci s osobitým duchem, proto si sami vystavovatele vybíráme z řad výtvarníků a designérů," uvedla zakladatelka Brněnského handmade Markéta Weinigerová.

Na výstavě návštěvníci najdou například ručně šité tašky, "panenskovské" sukýnky, malované keramické hrnečny, ale třeba i kvalitní marmelády, šperky vyrobené z věcí typických pro všední život a mnoho dalšího.

DSCN1497 DSCN1505

DSCN1501 DSCN1498

DSCN1509 DSCN1510

Kromě samotného marketu čeká Brňany i doprovodný program. Ten je tvořen z výtvarných dílniček, kde si každý může vyrobit vlastní dárky, ze soutěží a z křestu vernisáže. Načerpat síly pak návštěvníci mohou v kavárně, dětská kavárně s koutkem a v relaxačním koutku.

"Myšlenka udělat výstavu designových ručních výrobků vznikla z absence obdobné výstavy v Brně a z potřeby ukázat lidem krásu a odlišnost novodobých ručních výrobků od 'klasiky', od toho, co si každý automaticky vybaví pod pojmem 'ruční práce'. A také z potřeby inspirovat a ukázat, že ruční výrobky mají své kouzlo, svou hodnotu, ducha a své místo v životě každého z nás a dokážou tím v mnohém předčít brandové zboží známé z televize," dodala Weinigerová.

Brněnský handmade se koná od pátku do neděle. Návštěvníci na něm najdu dvaačtyřicet originálních vystaovatelů. V sobotu bude market otevřený 10:00-18:00. V neděli pak skončí o hodinu dřív.

DSCN1512 DSCN1518

DSCN1524 DSCN1520

DSCN1530 DSCN1532

DSCN1527 DSCN1521