úterý, 19 červen 2018 16:38

Zastupitelé schválili podporu bydlení, novou magistrátní budovu i workoutové hřiště pro handicapované

Napsal(a)

Novou zeleň pro vnitrobloky, tribunu pro klub FC Sparta Brno, provoz Senior pointu na Mendlově náměstí nebo workoutové hřiště pro handicapované. Brněnští zastupitelé dnes souhlasili s poskytnutím peněz na tyto akce a projekty. Schválili také Strategii bydlení města Brna na roky 2018–2030 a záměr odkupu společnosti, která vlastní projekt a pozemky potřebné pro stavbu takzvaného CD Paláce na Benešově ulici, zázemí pro všechny městské úředníky.

Město chce podpořit výstavbu bytů. Strategie bydlení na dalších 12 let ukazuje, jakým směrem by se mělo ubírat. Hlavním cílem je zpřístupnit možnosti bydlení více lidem. Proto také Brno plánuje zajistit bydlení i pro obyvatele se specifickými potřebami. Počítá se i s přípravou lokalit v rámci různých částí města, kde by se mohlo začít v blízké době stavět.

Nová magistrátní budova, takzvaný CD Palác, by měla v budoucnu stát na Benešově ulici. Lidé by tak nemuseli při vyřizování úředních záležitostí cestovat mezi více než patnácti nynějšími pracovišti magistrátu a vše by našli na jednom místě. Zastupitelé dnes schválili záměr odkupu společnosti, která vlastní pozemky a projekt potřebné pro stavbu nové budovy. Součástí plánu na stavbu nového sídla je i prodej stávajících budov, díky čemuž se pokryje část nákladů. Prodávat se nebude Nová radnice se všemi jejími historickými sály.

Handicapovaní sportovci si brzy zacvičí na novém workoutovém hřišti ve sportovním areálu Hroch. Na jeho výstavbu zastupitelé schválili dotaci ve výši 990 tisíc korun. Nové hřiště doplní již fungující bezbariérový areál.
Díky další dotaci se zlepší komfort pro fanoušky FC Sparta Brno. V areálu klubu vyroste nová tribuna pro 200 diváků. Město na stavbu přispěje částkou 3,55 milionu Kč.

Zastupitelé také podpoří Senior point na Mendlově náměstí. Příspěvek ve výši 200 tisíc Kč pomůže tomuto centru fungovat v letošním roce. To nabízí činnosti a služby pro rodiny a seniory, které zlepšují kvalitu jejich života. Díky tomu se klienti zapojují do aktivního života a udržují kontakty s ostatními lidmi.

První dvě žádosti uspěly v dotačním titulu na podporu oživení zeleně ve vnitroblocích. Celkově obdrží 198 049 Kč. Výzva byla odstartována na začátku dubna a žádosti mohou Brňané podávat až do 29. června 2018. Projekty mohou získat maximální podporu ve výši 100 tisíc Kč.

www.brno.cz