pondělí, 05 únor 2018 21:09

Město se dohodlo s ministrem zdravotnictví na stavbě parkovacího domu v areálu Dětské nemocnice

Napsal(a)

Parkovací kapacity v areálu Dětské nemocnice na Černopolní jsou nedostatečné a většina návštěvníků nemocnice parkuje v okolních ulicích. Kvůli tomu se zhoršuje dopravní situace v této lokalitě a ztěžují tím i parkování rezidentům.

Vedení města Brna se o řešení této situace snaží dlouhodobě. Již dříve odeslalo dopisy předešlému i nynějšímu ministru zdravotnictví, ve kterých vyjadřovalo plnou podporu projektu výstavby parkovacího domu. Díky němu by se zkvalitnily služby pro klienty tohoto zdravotnického zařízení a zlepšila by se dopravní situace v okolí.

„Dětská nemocnice je zařízení, které využívají lidé z celého kraje, a funguje zde jediná dětská pohotovost. Situace v okolí nemocnice je v současné chvíli nelehká a rodiče, kteří jedou s dětmi k lékaři, musejí mnohdy dlouze hledat místo, kde zaparkují. Jsem proto rád, že jsme se na včerejším setkání s ministrem zdravotnictví Vojtěchem Adamem dohodli na zřízení parkovacího domu v areálu Dětské nemocnice. Pan ministr přislíbil pomoc při realizaci. Město bude investorem a Fakultní nemocnice Brno poskytne pozemek,“ upřesnil první náměstek primátora Petr Hladík.

Parkovací dům pro 300 aut přes den využijí především návštěvníci nemocnice, v noci pak pacienti i rezidenti.
V minulosti byla Fakultní nemocnicí Brno, pod kterou spadá Dětská nemocnice, připravena studie a investiční záměr na stavbu parkovacího domu v areálu nemocnice. Záměr byl Ministerstvem zdravotnictví projednán a zamítnut. Důvodem byla skutečnost, že nemocnice není oprávněna k provozování parkovacího domu. Předpokládá se, že provozovatelem bude město.

www.brno.cz