pondělí, 21 září 2015 08:47

Brno pokračuje v osvětě svých obyvatel. Nyní se zaměřilo na čistotu ovzduší

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Magistrát města Brna dále pracuje na zlepšování stavu ovzduší a lepší informovanosti Brňanů. I kvůli tomu byly v budovách několika magistrátů nainstalovány elektronické informační panely, kde může veřejnost zjistit aktuální stav čistoty ovzduší v brněnských ulicích. Město si od toho slibuje větší zodpovědnost lidí vzhledem k čistšímu ovzduší.

"Panely jsou další způsob, jakým chceme zvýšit informovanost lidí o aktuálním stavu ovzduší. Znalost reálné situace jim nepochybně pomůže, aby si lépe chránili své zdraví. Vzhledem k tomu, že znečištění ovzduší je v Brně způsobeno z většiny dopravou, věřím, že to řadu lidí přiměje i k zamyšlení, zda k cestám do centra města raději využívat MHD než automobil," řekl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Tyto inovace jsou pouze součástí komplexního programu pro zlepšení stavu ovzduší v Brně. Podle magistrátu je potřeba nejdříve přitáhnout pozornost samotných občanů, aby měli zájem tuto otázku řešit. Dalšími kroky by pak mohly být zavedení nízkoemisní zóny nebo zřizování cyklopruhů.

"První sada informačních panelů bude umístěna v budovách Magistrátu města Brna na adresách Husova 3, Husova 5, Husova 12, Malinovského náměstí 3, Dominikánské náměstí 3, Koliště 19 a Kounicova 67," sdělil mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Jestliže bude funkčnost panelů hodnocena pozitivně, dojde k jejich instalaci i na další veřejná místa, především některé rušné úseky jako pasáže, křižovatky či přestupní uzly.

V současnosti mohou lidé Brna sledovat stav ovzduší na webových stránkách města nebo na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu.