středa, 16 září 2015 12:41

V Židenicích hořel rodinný dům, škoda se vyšplhala na půl milionu

Napsal(a)
Brněnští hasiči vyjeli k požáru rodinného domu v Židenicích. Brněnští hasiči vyjeli k požáru rodinného domu v Židenicích. HZS Jihomoravského kraje

Hodinu po půlnoci v noci na pátek vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu v Brně na ulici Filipínského. Plameny způsobily téměř půlmilionovou škodu. Nikdo se však nezranil. Na místě zasahovaly tři jednotky a oheň definitivně zlikvidovali ve čtvrt na tři ráno.

"Při příjezdu jednotek byla velká část domu v plamenech. Hasiči zabránili rozšíření požáru na sousední zástavbu," uvedl mluvčí brněnských hasičů Jaroslav Mikoška. S nasazením tří vodních proudů se v 1:27 hodin podařilo dostat požár pod kontrolu.

Tím ale práce neskončila. Následovalo rozebírání střešní konstrukce a podhledu v místě požáru. "Svůj postup kontrolovali hasiči termokamerou, která umožňuje odhalit místa, kudy se požár skrytě šíří dál," popsal mluvčí.

Ve 2:11 ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Místo předal majiteli a jednotky se vrátily na své základny. "Předběžný odhad škody byl vyšetřovatelem hasičů vyčíslen na 450 tisíc korun. Při požáru se nikdo nezranil. Příčina je v šetření," doplnil Mikoška.

pbm105t 2015 09 11 9346fa6e   pbm105t 2015 09 11 b5e119b2