úterý, 15 září 2015 15:58

Na internet vkládal návody na výrobu drog i zbavení se mrtvoly. Policisté si na autora došlápli

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Závažný případ "bloggera" řešili brněnští kriminalisté skoro dva roky. Muž z Brna umisťoval od prosince 2013 na internet příspěvky, které se týkaly výroby drog a další kriminální činnosti. Kromě toho se rasisticky vyjadřoval v různých diskusích. Administrátorovi stránek pak dokonce vyhrožoval zabitím. Kriminalistům se však v minulých dnech podařilo vyšetřování závažného případu ukončit a muže obvinit.

"Dvaačtyřicetiletého muže z Brna obvinili ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování, šíření toxikomanie a podněcování k trestnému činu," uvedla mluvčí policie Petra Ledabylová. Policisté jej měli v hledáčku několik měsíců. Obviněný se na internetových diskuzích pod různými přihlašovacími jmény vyjadřoval vulgárně a psal rasistické příspěvky.

U toho však nezůstalo. Mimo tuto aktivitu totiž rovněž na různých portálech umisťoval návody na výrobu heroinu a pervitinu a spolu s tím i možnosti, jak tyto drogy propašovat do věznice.

"Svými příspěvky také podněcoval k trestné činnosti - nabízel například návody, jak provést loupežné přepadení, krádež kola, vloupání do rodinného domu nebo způsob, jak se zbavit mrtvoly," doplnila mluvčí.

Administrátor stránek se snažil zabránit šíření těchto příspěvky a ihned je mazal. Autorovi se však takové jednání nelíbilo a vyhrožoval administrátorovi podříznutím nebo pobodáním. "Svými nevhodnými příspěvky se snažil diskusní portál zdiskreditovat, namísto toho však dosáhl jen toho, že proti němu kriminalisté zahájili trestní stíhání," sdělila Ledabylová.

Nyní obviněnému hrozí až 5 let za mřížemi. Zároveň policisté upozorňují, že ačkoliv se může zdát internet jako místo vhodné pro anonymní přispívání, opak je pravdou a lze lehce dohledat autora příspěvků.