pátek, 07 srpen 2015 17:58

V Brně hořela výrobní hala. Škoda se odhaduje na desítky milionů korun

Napsal(a)
V Brně hořela výrobní hala na Kaštanové ulici V Brně hořela výrobní hala na Kaštanové ulici Hasičský záchranný sbor JMK

Páteční ráno narušil rozsáhlý požár výrobní haly na Kaštanové ulici v Brně. Na místě zasahovalo celkem jedenáct jednotek, hasící práce ztěžovalo horké počasí, kvůli kterému se museli vyčerpaní hasiči střídat. Celková škoda se odhaduje na desítky milionů korun.

"Prvním úkolem hasičů bylo zabránit šíření požáru na sousední budovy. Postupně proti ohni nasadili pět vodních proudů. Před půl devátou již jednotky téměř zlikvidovaly plameny uvnitř haly a pokračovaly v hašení ohnisek, která byla ve střešní konstrukci," sdělil mluvčí hasičského záchranného sboru Jaroslav Mikoška. Šíření požáru se podařilo zastavit až okolo půl jedenácté.

img-8912

Vzhledem k náročným klimatickým podmínkám byl celý zásah obtížnější. Bylo potřeba rozebrat střechu výrobní haly a poté uhasit ohniska požáru, což trvalo další hodinu a půl. Během zásahu se vystřídalo celkem jedenáct jednotek hasičů, kteří se museli v extrémně horkém počasí postupně občerstvovat.

Během požáru se nikdo nezranil. Mobilní laboratoř hasičského záchranného sboru z Tišnova kontrolovala i ovzduší v okolí. Ohrožení zdraví obyvatel v okolí na základě výsledků však vyloučila.

Příčina požáru je zatím neznámá. "Podle vyšetřovatele se bude škoda pohybovat v řádech desítek milionů korun," doplnil Mikoška.

img-8899 img-8909