pátek, 07 srpen 2015 16:15

Žena ohrožovala policisty papírovou krabicí. Skončila na služebně

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek HornM201, commons.wikimedia.org

Policisté z Králova Pole museli uklidňovat agresivní ženu, která je fyzicky napadla. Nikomu však nezpůsobila zranění, neboť devětapadesátiletá útočnice byla ozbrojena papírovou krabicí, kterou jednoho policistu udeřila do hlavy.

"Ve středu odpoledne probíhala dopravně-bezpečnostní akce zaměřená na chodce. Policisté hlídali křižovatku ulic Palackého třída a Husitská. Uvedená žena v plném provozu prošla na červenou, přičemž se přímo dívala na přítomnou hlídku," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Policisté samozřejmě přečin nenechali bez povšimnutí a ženu zastavili. Ta se však, pravděpodobně i vlivem vysokých teplot, začala hlasitě bránit a protestovala, že semafory nefungují správně a červenou ukazují neustále. Bez dalšího vysvětlení se poté prudce otočila a snažila se z místa odejít.

V tom jí strážníci zabránili, načež její agresivita dosáhla vrcholu. "Dáma s nevybíravým slovním doprovodem udeřila jednoho z členů hlídky do hlavy papírovou krabicí, kterou nesla v ruce. Policistovi shodila na zem brýle a pokusila se mu je rozdupat," pokračovala Straková.

Hlídka byla nucena ženu fyzickými prostředku zpacifikovat. V agresivním chování pokračovala i na služebně, kde se policistům podařilo zjistit totožnost útočnice. Nyní bude její chování řešit přestupková komise.