pondělí, 20 červenec 2015 19:13

Důchodkyně přivolala na pomoc brněnské strážníky. Ti ji našli v bolestech na podlaze

Napsal(a)
Krajské zdravotnické operační středisko tísňové linky 155 Zdravotnické záchranné služby Krajské zdravotnické operační středisko tísňové linky 155 Zdravotnické záchranné služby Radim Holiš, Wikimedia Commons

Brněnští policisté v minulých dnech pravděpodobně zachránili život starší ženě. Ta se v bolestech sesunula na podlahu ve svém bytě. Naštěstí měla při sobě speciální osobní alarm, kterým uvědomila centrum tísňového signálu.

"Stisknutím tlačítka osobního alarmu upozornila strážníky na své vážné zdravotní problémy pětaosmdesátiletá žena," uvedl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Policisté nezaháleli a ihned vyslali hlídku k jejímu bytu v Černých polích.

Strážníci se dostali do bytu pomocí rezervního klíče. Po otevření ihned narazili na trpící důchodkyni, která ležela v předsíni. "Žena si stěžovala na silné bolesti břicha, strážníci jí proto přivolali sanitku," pokračoval Ghanem. Po jejím příjezdu zdravotníci rozhodli, že je nezbytné, aby žena byla odvezena na vyšetření do nemocnice.

Rychlé pomoci se tak ženě dostalo díky projektu městské policie. 

"Centrum tísňového signálu je projektem městské policie, díky kterému vytipovaní ohrožení lidé získali speciální osobní alarmy ve formě přívěsku," vysvětlil policejní mluvčí. Tuto technologii mají k dispozici především starší lidé a hendikepovaní, kteří mohou v případě nouze zmáčknout tlačítko. To upozorní dispečink, který ihned vyšle hlídku s rezervním klíčem na místo.