čtvrtek, 16 červenec 2015 20:04

Desetičlenná parta výrostků přepadla dva chlapce. Útočily i děti a dívky

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

Městští strážníci obdrželi v neděli v noci oznámení dvou sedmnáctiletých mladíků. V brněnské městské části Bystrc byli napadeni větší skupinkou výrostků, která je zbila a okradla. Na místo ihned vyjely tři hlídky městské policie. Desetičlennou skupinu pak objevili nedaleko.

"Desetičlenná parta mladíků i dívek je prý zastavila v Kubíčkově ulici a údajně na ně velmi hrubě zaútočila," sdělil policejní mluvčí Jakub Ghanem. Skupinka oba mladíky surově zbila a okradla o osobní věci. Mladíci museli během výhružek vydat náramkové hodinky, peníze i obsah tašky. To však agresivní skupince nestačilo.

"V úderech a kopání do hlavy a dalších částí těla prý nepřestali ještě dlouho po vydání věcí. Jedna z hlídek proto ihned zavolala zdravotníky a uvědomila státní policii," popisoval otřesnou událost Ghanem. Zbylé dvě hlídky začaly po agresorech pátrat.

Podezřeou skupinu dětí a mladistvých ve věku od 13 do 19 let strážníci dohonili v parku u Vejrostovy ulice. "Strážníci podezřelé zajistili až do příjezdu státních policistů, kteří si případ převzali pro podezření ze spáchání trestného činu," doplnil policejní mluvčí.

Napadení mladíci skončili v nemocnici.