úterý, 14 červenec 2015 20:15

Pohřešovanou ženu policisté našli v rokli u Soběšic. Vytáhnout ji musel vrtulník

Napsal(a)
Pohřešovanou ženu musel z rokle vytáhnout vrtulník Pohřešovanou ženu musel z rokle vytáhnout vrtulník Hasičský záchranný sbor JMK

Desítky policistů od neděle pátrali po čtyřiasedmdesátileté seniorce, která i se svým psem odešla ráno ze svého bydliště na Lesné. Naposledy byla viděna v neděli kolem desáté dopoledne v Soběšicích, kdy šla směrem na Útěchov. Ženu se v pondělí podařilo vypátrat.

"Policisté z obvodního oddělení Brno-Sever dnes po deváté hodině vypátrali pohřešovanou v obtížně přístupném terénu mezi Lesnou a Soběšicemi," uvedl v úterý policejní mluvčí Pavel Šváb. Policisté seniorku našli ve špatně přístupném terénu a neschopnou pohybu.

Vzhledem k tomu, že spadla do rokle, museli si přivolat na pomoc i vrtulník a hasiče. Společnými silami se jim pak ženu podařilo z rokle i s jejím psem vytáhnout. Vzhledem k tomu, že byla žena podchlazená, zabalili ji do termoizolační fólie a přivolali lékaře.

Zraněnou ženu poté odvezli do nemocnice. Psa předali příbuzným. "V minulosti ji už rodina pohřešovala. Žena trpí Alzheimerovou chorobou," doplnil Šváb.

"Od prvního kontaktu hasičů se ženou, až po její předání záchranné službě uběhlo 36 minut a seniorka se tak rychle dostala do odborné péče," chválil spolupráci policistů a hasičů mluvčí hasičského sboru Jaroslav Mikoška.

dsc06979 dsc06973

dsc06975