středa, 08 červenec 2015 11:44

Muž okouzlil ženu a pozval ji k sobě domů. Místo romantiky ji však okradl

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek pixabay.com

Vypadalo to na romantické odpoledne. Osmapadesátiletá žena z Brna se seznámila s o patnáct let mladším mužem v jenom z barů na Nádražní ulici. Slovo dalo slovo a svůdník ji pozval do svého domu. Z původně pozdního obědu se však pro ženu stal téměř boj o život.

"Dvojice se dala do řeči a po chvíli muž ženu pozval k sobě domů s tím, že vlastní krásný dům, kde ji nabídne něco dobrého k pití. Představa romanticky stráveného odpoledne patrně dámu zlákala natolik, že souhlasila," sdělila policejní mluvčí Andrea Straková.

Společně se tedy vydali tramvají číslo 8 směr Líšeň, kde měl muž bydlet. Po několika zastávkách vystoupili avšak k ženině zděšení ji muž neodvedl k sobě domů. Ocitli se na neobydlené prostranství. Tam ji napadl a strhl z krku dva zlaté řetízky. U toho však nezůstal. Pod výhružkou zabití ji přinutil vydat i zlaté prsteny a náramky. Poté s lupem v hodnotě patnácti tisíc uprchl.

"Poškozená se obrátila na policii a rozběhlo se vyšetřování. Kriminalisté, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, byli úspěšní a podezřelého muže díky své osobní a místní znalosti vypátrali hned následující den," popsala mluvčí.

Zadržený muž nadýchal přes čtyři promile alkoholu, a tak jej policisté odvedli střízlivět do cely. "Následně se k činu doznal a uvedl, že odcizené zlato ihned prodal v zastavárně. Více než polovinu utržené částky stihl propít. Za trestný čin loupež mu nyní může hrozit až desetiletý trest odnětí svobody," ukončila Straková.