středa, 01 červenec 2015 13:49

Sázkařka napadla zákaznici pošty. Údajně ji zdržovala v podání tiketu

Napsal(a)
Ilustrační snímek. Ilustrační snímek. pixabay.com

V pondělí odpoledne museli brněnští strážnici na poště v Králově Poli uklidňovat rozzuřenou starší ženu. Seniorka tam nejprve slovně a poté i fyzicky začala napadat mladší zákaznici, která stála u přepážky a vyřizovala si své záležitosti. Údajně kvůli tomu, že ji zdržovala v podání loterijního tiketu.

"Podle několika svědků ji přede všemi hrubě urážela jen kvůli tomu, že dvaatřicetiletá žena stála ve frontě o místo před ní a vyřízení záležitosti u přepážky trvalo podle údajné útočnice příliš dlouho," uvedl policejní mluvčí Jakub Ghanem.

Útočnice byla stále nervóznější a začala ženu okřikovat, že ji zdržuje v podání loterijního tiketu. Nakonec celá situace vyeskalovala poté, co se mladší žena snažila jedenašedesátileté agresorce vysvětlit, že si vzala pořadový lístek a potřebuje si v klidu vyřídit své záležitosti.

To už však sázkařka nevydržela a ženu fyzicky napadla. Podle svědků jí dala facku. Ta si to však nenechala líbit a rozhodla se přivolat městskou policii, tím se však situace ještě zhoršila. "Jakmile nespokojená klientka uviděla, že žena telefonuje strážníkům, údajně jí ještě vyhrožovala a roztrhla jí svetr," doplnil mluvčí.

Strážníci ženu po příjezdu zadrželi přímo před poštou. "Svoje chování vysvětlila rozčarováním ze slova "dlaždič", jež mladá žena použila v souvislosti s jejím slovníkem," uzavřel Ghanem. Policie nyní případ řeší u přestupkové komise, která může agresorce uložit pokutu ve výši až 20 tisíc korun.