čtvrtek, 25 červen 2015 10:32

S požárem ubytovny bojovali brněnští hasiči čtyři hodiny. Škoda je patnáct milionů

Napsal(a)
Požár byl natolik intenzivní, že se propadla i střecha. Požár byl natolik intenzivní, že se propadla i střecha. Hasičský záchranný sbor JMK

Na konci června vyjeli jihomoravští hasiči k rozsáhlému požáru nepoužívané ubytovny pod Červeným kopcem v Brně. S ohněm bojovali čtyři hodiny, nakonec však budova lehla popelem. Předběžnou škodu vyšetřovatel odhadnul na 15 milionů korun, příčina vzniku požáru je zatím neznámá.

"Večer, krátce po desáté hodině, vyjeli hasiči k nahlášenému požáru ubytovny na ulici Stráň v Brně. Při příjezdu prvních jednotek požádal velitel zásahu o posily, protože celá budova byla již v plamenech," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Protože hrozilo, že se požár rozšíří i do okolí, na místě nakonec zasahovalo osm hasičských jednotek. Během hašení se propadla střecha a protože hrozilo i zborcení celé jednopodlažní budovy, nemohli hasiči dovnitř. Při požáru naštěstí v budově nikdo nebyl.

pozar ubyt 1

Poslední zbytky plamenů se požárníkům podařilo uhasit okolo druhé hodiny ráno. "Jednotlivé části ubytovny museli postupně rozebrat a dohasit všechna ohniska," doplnil Dvořák. Nakonec za použití termokamery zkontrolovali celou oblast požáru.

"Vyšetřovatel s majitelem objektu odhadli předběžnou škodu na 15 milónů korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření," uzavřel mluvčí hasičů.

pozar ubyt 2 pozar ubyt 3