pondělí, 22 červen 2015 11:08

Policisté pátrají po muži, který v Brně přepadl banku. Zachytila ho kamera

Napsal(a)
Muž na začátku června přepadl v Brně banku. Muž na začátku června přepadl v Brně banku. Policie ČR

Na začátku června došlo v brně k bankovní loupeži. Neznámý muž přišel do budovy na Palackého třídě a lidem s pistolí v ruce vyhrožoval. Všechny přinutil, aby si lehli na zem. Z banky si odnesl si lup ve výši několikaset tisíc korun. Na útěku ho zachytila bezpečnostní kamera. Policie se ho nyní snaží identifikovat a najít.

"Jednalo se o muže ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety, výšky asi 175-180 centimetrů, bílé pleti. Byl maskován černou kuklou s otvory pro oči, na sobě měl pracovní kombinézu modré barvy, na rukách černé rukavice, na nohou černé sportovní boty se světlou podrážkou, v ruce bílou igelitovou tašku, mluvil čistě česky," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Banku na Palackého třídě pachatel přepadl 2. června. Krátce před zavírací dobou vtrhl do banky a s pistolí v ruce všem lidem uvnitř vyhrožoval a přikázal, aby si lehli na zem a nehýbali se. Poté se vydal k přepážce a přinutil jednu z pracovnic banky, aby otevřela zásuvku s penězi.

Jakmile povolil časový zámek, muž peníze rychle naházel do igelitové tašky a i s několikaset tisícovým lupem se dal na odchod.

"Na útěku byl zachycen kamerovým systémem již bez kukly. Pokud byste muže ze záběrů poznali, sdělte prosím informace policistům prostřednictvím bezplatné linky 158," doplnil Šváb.

banka prepadeni 2