pátek, 19 červen 2015 11:22

Ignis Brunensis zná nejlepší pyrotechniky. Cenu za ohňostrojovou show získali Francouzi

Napsal(a)
Ignis Brunensis na brněnské přehradě. Ignis Brunensis na brněnské přehradě. commons.wikimedia.org

Ve čtvrtek byl vyhlášen vítěz hlavní ceny soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis. Tradičně populární show, která se letos konala již po osmnácté, se zúčastnili kromě tří týmů z Česka i pyrotechnici ze Slovinska, Itálie a Francie. Právě ti porotu zaujali nejvíce. Umění všech pyrotechniků mohli Brňané zažít na Špilberku a brněnské přehradě.

Osmnáctým vítězem hlavní ceny mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů „Starobrno Ignis Brunensis“ se stal francouzský pyrotechnický tým Alpha Pyrotechnie. Odbornou porotu, která hlavní cenu soutěže uděluje, zaujalo nejvíce právě dílo Francouzů s názvem „Jak chlapec poznal dívku“. Vítěznou světelnou show mohli fanoušci ohňostrojů vidět ve středu večer na brněnské přehradě.

Mimo hlavní ocenění byla rovněž udělena Cena Českého rozhlasu „Hudba v ohni“ za nejlepší hudební doprovod, která připadla slovinské skupině Hamex Pirotehnika. Vítězný francouzský tým si pak rovněž odvezl i Cenu České televize na nejvydařenější scénografické řešení pyrotechnické podívané.

Divácky nejatraktivnější ohňostroje budou oceněny až po skončení celé akce. Ve čtvrtek bude vyhlášena „Cena diváka Starobrno Ignis Brunensis“, a to na základě hlasování diváků. Ti mohou dát hlas jednomu ze šesti účastníků letošní přehlídky na internetových stránkách festivalu. Hlasovat můžou od soboty až do středy 24. června, kdy se anketa uzavírá.

Ohňostroje Starobrno Ignis Brunensis probíhá v rámci festivalu Brno – Město uprostřed Evropy. Letos se konaly od 22. května do 20. června. Samotný festival však ještě pokračuje a nabídne bohatý program, který je k dispozici na webových stránkách.