středa, 17 červen 2015 10:57

Policisté pátrají po střelci z Žebětína. Mladík je stále na útěku

Napsal(a)
Policie pátrá po Lukáši Minaříkovi. Policie pátrá po Lukáši Minaříkovi. Policie České republiky

Policie již zná totožnost mladíka, který v pondělí 15. června v Žebětíně vystřelil na protijedoucí auto a přepadl večerku. Je jím dvacetiletý Lukáš Minařík. Mladík je však stále na útěku, policie po něm proto stále pátrá. V Žebetíně zatím panují bezpečnostní opatření.

"V souvislosti s vyšetřováním případu střelby v Žebětíně a loupeže v bystrcké večerce pátrají kriminalisté po dvacetiletém Lukáši Minaříkovi," řekla pro idnes.cz mluvčí krajské policie Petra Vedrová.

Mladík vysoký 175 až 185 centimetrů může na první pohled vypadat starší, a to až jako pětadvacetiletý. Starosta Žebětína potvrdil, že hledaný podezřelý pochází z jeho obce.

"Policisté žádají všechny, kdo mají o pohybu mladíka informace, aby je neprodleně oznámili na bezplatnou linku 158. Varují, aby se jej občané nepokoušeli sami zadržet, protože je s největší pravděpodobností ozbrojený střelnou zbraní," doplnila pro Vedrová.

K incidentu došlo v pondělí 15. června. Mladík se zbraní v ruce zaútočil na dva lidi a vystřelil na řidiče jedoucího z Žebětína. Poté přepadl večerku, ze které si odnesl peníze a cigarety. Policisté jsou nyní ve střehu a provádějí kontrolu blízkého okolí i za pomocí vrtulníku. Rovněž panují zvýšená bezpečnostní opatření, kvůli kterým byly zrušeny některé akce v Žebětíně.