pondělí, 15 červen 2015 20:25

"Mrtvá" ulice Milady Horákové se opět zaplní. Po roce se na ni vrátí auta

Napsal(a)
Milady Horákové ještě před rekonstrukcí. Milady Horákové ještě před rekonstrukcí. Packa, commons.wikimedia.org

Více než rok trvala oprava ulice Milady Horákové v Brně. Nyní ji opět čeká plný provoz. Její rekonstrukce se totiž blíží ke konci. Slavnostní otevření se uskuteční i za přítomnosti primátora Brna Petra Vokřála v pátek.

"Jednalo se o kompletní opravu celého úseku od Koliště až po ulici Durďákovu. V rámci investice došlo k rekonstrukci kanalizačních přípojek, tramvajových a drážních objektů včetně kolejiště, vozovky a chodníků a celkové vodohospodářské sítě," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Slavností páska bude přestřižena v pátek ve 14 hodin. Od 12 hodin bude probíhat doprovodný program. Ulice pak bude uvedena do provozu od soboty 27. června.

Celá oprava byla zahájena v březnu minulého roku s celkovými investicemi ve výši 235 milionů korun. Realizací projektu byla pověřena stavební společnost FIRESTA ve spolupráci s Dopravní stavby Brno. Část nákladů uhradil Dopravní podnik města Brna, který se podílel na rekonstrukci tramvajové trati. Ta je nyní kompletně odhlučněna a vybavena antivibrační rohoží.