čtvrtek, 04 červen 2015 11:17

Brněnská zoo se v pátek po zavíračce otevře nemocným dětem. Proběhne Noc snů

Napsal(a)
Ilustrační snímek. Ilustrační snímek. redakce

V pátek po zavírací době bude brněnská zoo patřit chronicky nemocným a handicapovaným dětem. V rámci Noci snů na Mniší hoře bude okolo tisícovce dětí připraven zážitkový program. Děti mají i s rodiči a svými sourozenci vstup na tuto akci zdarma.

Zoologická zahrada připravila velice pestrý program. Malí návštěvníci se mohou těšit na setkání se zvířaty i jejich chovateli. "Uvidí také ukázky psovodů Městské policie Brno a členy Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje s jejich technikou," uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Nebude chybět ani kulturní vložka, která se bude konat na pódiu u Dětské zoo. "Od 18:00 do 21:00 vystoupí dlouholetí partneři Zoo Brno a adoptivní rodiče brněnských zvířat: Divadlo Koráb, kapela Noví Kaskadéři, dětský soubor Komíňáček, Abanico a taneční skupina Mimi Fortunae," doplnila Brindzáková. Děti si budou moci i malovat nebo pojezdit na poníkovi.

Celá akce se koná již po jedenácté. Tradičně se koná vždy první pátek v červnu. Brněnská zoo navazuje na tradici, která započala v roce 1996, kdy se v holandské Zoo Rotterdam konala Noc snů poprvé. "Je to každý rok krásný zážitek nejen pro děti a rodiče, ale i pro zaměstnance zoo. Jsme rádi, když se u nás dětem líbí a jsme vždy mile překvapeni z jejich reakcí a zvídavých dotazů," říká vedoucí vzdělávacího úseku Zoo Brno Lenka Bochníčková.

Vstup je pro chronicky nemocné a handicapované děti i se svými rodiči a sourozenci zdarma.