pondělí, 01 červen 2015 11:03

Při požáru v Brně vynesli hasiči mrtvého muže

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli po jednadvacáté hodině u nahlášenéhom požáru na ulici Lidická v Brně. Černý kouř vycházel ze třetího patra obytného domu. Hasičům se podařilo požár během pár minut zkrotit. Během hašení však uvnitř našli mrtvého muže.

"Když se hasiči dostali do bytu, byl celý zakouřený. V dýchacích přístrojích hasili plameny jedním vodním proudem," sdělil mluvčí brněnských hasičů Jan Dvořák. V jednom z pokojů pak při hašení našli muže, který však nejevil známky života.

Hasiči jednali rychle a muže vynesli ven z pokoje. Přestože se na místo dostali pouhých pár minut po nahlášení požáru, muže se jim již nepodařilo oživit. Mezitím pokračovalo hašení požáru.

Při požáru zasahovaly jednotky ze stanic Brno-Lidická a Brno-Líšeň. "Hasiči dostali plameny pod kontrolu za necelou půl hodinu. Byt a zakouřenou chodbu odvětrali za použití ventilátoru," doplnil Dvořák. Poté ještě budovu zkontrolovali termokamerou. Poslední ohniska zlikvidovali ve 22:17.

Příčina požáru je v tuto chvíli neznámá, ale probíhá vyšetřování, které by mělo jeho vznik vysvětlit. Celková škoda se odhaduje na 100 tisíc korun.