čtvrtek, 28 květen 2015 15:52

Brněnští hasiči přijeli hasit požár. Našli obrovskou pěstírnu

Napsal(a)
Ilustrační snímek. Ilustrační snímek. pixabay.com

Brněnští policisté byli společně s hasiči přivolaní na konci ledna tohoto roku k nahlášenému požáru budovy v Černovicích. Po příjezdu však zjistili, že se o požár nejedná. Na místě našli profesionálně zařízenou pěstírnu konopí a zajistili více než tisíc rostlin. O případu informovali až nyní.

"Při kontrole místa vyšel z budovy osmadvacetiletý muž, který byl zajištěn. Později policistům uvedl, že mu jemu neznámá osoba nabídla práci spojenou se starostí o rostliny konopí," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Zadržený muž uvedl, že mu nabídli 1000 korun za den a rovněž další finance na návštěvu svých příbuzných v zahraničí za to, že se postará o "úrodu". Šlo především o zalévání, hnojení a osvětlování rostlin.

"Při následné prohlídce policisté objevili celkem 1 175 rostlin různého stáří, 115 kusů výbojek, kabeláž, vzduchotechniku, hnojivo a další věci včetně zařízené místnosti pro zahradníka," uvedl Šváb a naznačil tak, že se nejednalo o žádnou amatérskou pěstírnu.

Zadržený muž skončil ve vazbě, nyní mu hrozí trest až deset let odnětí svobody za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. "Kriminalisté z brněnského toxi-týmu v těchto dnech dokončují vyšetřování případu nelegální pěstírny konopí," vysvětlil policejní mluvčí.