pondělí, 25 květen 2015 11:42

Brňan se bál o malého vnuka, odvedla ho jeho psychicky narušená matka

Napsal(a)
Žena s kočárkem, ilustrační snímek Žena s kočárkem, ilustrační snímek markus53, pixabay.com

Brněnští strážníci minulý čtvrtek pátrali po psychicky narušené ženě s dítětem. Ta si dvouletého syna odvedla od jeho dědečka. Jakmile ji hlídka našla, začala být velmi hysterická. Strážníci ženu nakonec museli spacifikovat a odvést. 

"Na tísňovou linku se ve čtvrtek ve večerních hodinách obrátil oznamovatel s tím, že má obavu o svého dvouletého vnuka," uvedla mluvčí policie Andrea Straková. Strážníci se následně vydali na adresu muže, aby zjistili další podrobnosti.

Muž bydlící na ulici Veveří hlídkové službě sdělil, že jeho psychicky narušená dcera posadila své dítě do kočárku a odešla. Starší muž měl strach především o svého vnuka. Bál se totiž, že mu jeho matka nějakým způsobem ublíží.

Strážnici ihned zahájili pátrání. Protože však šla žena pěšky, netrvalo dlouho a hlídka spatřila na ulici Masarykova ženu, která odpovídala popisu. Zároveň před sebou tlačila i kočár, a tak nebylo pochyb, že je to ona.

Po konfrontaci s policisty se začaly projevovat i její psychické problémy. "Byla velice hysterická, lehala si na zem a křičela, že ji chce někdo zabít. Z místa se pokusila několikrát utéct," vysvětlila Straková. Protože se však strážníkům nedařilo ženu i přes několik pokusů uklidnit, byli nuceni použít donucovací prostředky, aby ji zpacifikovali.

Dítě poté hlídka předala otci a ženu předali do péče odborníkům z psychiatrické léčebny, kde zůstala hospitalizovaná.