pondělí, 25 květen 2015 11:10

Žena ohlásila znásilnění. Ve skutečnosti se jen ztratila a nemohla najít cestu

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek Městská policie Brno

Brněnští městští policisté minulý týden vyjížděli k ohlášenému znásilnění. Už do telefonu však údajně napadená žena trvala na tom, že nechce lékaře. Když pak strážníci přijeli na místo, oběť nejevila žádné známky napadení ani rozrušení. Nakonec se sama přiznala, že si čin vymyslela, protože se ztratila.

"Závažné oznámení přijali ve čtvrtek večer strážníci z Židenic. Padesátiletá žena je požádala, aby ji vyhledali v okolí tramvajové trati linky číslo 10. V tamním lesním porostu ji údajně znásilnil neznámý muž," uvedl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Zároveň na tísňové lince sdělila, že si nepřeje, aby přijel i lékař.

Policisté se tedy vydali na místo činu. Po příjezdu našli ženu, která strážníky přivolala. Ta však již při prvním pohledu nejevila známky napadení a ani při bližším kontaktu policisté nezpozorovali, že by byla nápadně rozrušená či poraněná.

Nakonec se žena strážníkům přiznala, že si celou událost vymyslela, protože se ztratila a nevěděla, jak se dostat zpátky domů. "Strážníci přesto přivolali státní policii, aby bylo možné jednoznačně vyloučit spáchání trestného činu," pokračoval Ghanem.

Policisté poté provedli orientační dechovou zkoušku, která ukázala 3,13 promile alkoholu. Případ nyní dále řeší státní policie.