pondělí, 11 květen 2015 11:44

Opilý muž nezvládl venčení bulteriéra. Zabil menšího psa a muže pokousal

Napsal(a)
Bílý bulteriér, ilustrační snímek. Bílý bulteriér, ilustrační snímek. Lilly M, commons.wikimedia.org

K nešťastnému incidentu došlo v sobotu večer v Brněnských Řečkovicích. Starší muž tam nezvládl venčení vypůjčeného bulteriéra, kterého mu svěřila jeho známá. Agresivní pes bezdůvodně zaútočil na jiného psa, kterého zabil. Muže pak ještě pokousal, když se ho pokusil odtrhnout.

Muž se procházel Žitnou ulicí, když jeho neuvázaný bulteriér spatřil menšího teriéra, kterého zrovna na vodítku venčil jednačtyřicetiletý muž. "Starší muž se údajně ještě pokoušel vytrhnout malého psa bulteriérovi z tlamy, ten ovšem zvíře zardousil a muže pokousal na ruce," uvedl mluvčí brněnských policistů Jakub Ghanem.

Strážnici muže ošetřili a přivolali sanitku. Sedmapadesátiletý muž však jevil známky opilosti, a tak ho policisté vyzvali k orientační dechové zkoušce, která potvrdila 1,41 promile alkoholu.

"Na místo po chvíli přišla i jednačtyřicetiletá majitelka zvířete, která svého známého o vyvenčení bulteriéra požádala," sdělil Ghanem. Ta si psa nakonec převzala zpět do své péče.

Zraněného muže zdravotníci odvezli do nemocnice. Událostí se bude dál zabývat správní orgán, kterému případ policejní hlídka předala.