pondělí, 11 květen 2015 10:46

Muž se před policisty schovával ve skříni. Prozradily ho čouhající nohy

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek Redakce

Nepříliš rafinovaný způsob úkrytu si vybral třiačtyřicetiletý muž z Brna, který se vyhýbal pobytu za mřížemi. Brněnští policisté ho našli schovaného ve skříni poté, co dostali tip, kde by se hledaný muž mohl nacházet. Prozradily ho ale nohy vykukující ven.

"Policisté po něm pátrali od konce března právě z důvodu dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muž se úspěšně ukrýval, ale v těchto dnech již spadla klec," uvedla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková. Brněnští policisté se dostali k informacím, kde by se hledaný mohl ukrývat, a vyrazili na místo.

Muž se měl podle dostupných informací nacházet v jednom z bytů v panelovém domě v Bystrci. Na příslušné adrese zazvonili na zvonek, načež jim otevřela žena. Ta strážníkům tvrdila, že se muž v bytě nenachází a že jej těsně minuli, protože odešel chvíli před jejich příchodem. Policisté se však chtěli přesvědčit a požádali ženu o povolení vstoupit do bytu a porozhlédnout se. Žena žádosti vyhověla a pustila policisty do bytu.

"V kuchyni byli dva muži ani jeden z nich ovšem nebyl hledaný. Nicméně při prohlídce jednoho z pokojů se hlídce naskytl zajímavý pohled. V pootevřené skříni policisté spatřili nohy, a jak vyšlo záhy najevo, patřily hledané osobě," popsala Straková.

Policisté následně muže zadrželi a dopravili přímo do vězení. Tam si odpyká trest, který mu byl udělen za trestnou činnost v souvislosti s drogami.