neděle, 10 květen 2015 20:40

Policisté zadrželi dalšího dealera. Drogy prodával u sebe doma

Napsal(a)

Policii se podařilo zadržet dalšího drogového dealera v Brně. Tentokrát se jednalo o distributora psychotropní látky mefedron. Dvacetiletý Brňan si s nenápadným a utajeným prodejem příliš hlavu nelámal, obchody prováděl přímo u sebe doma. Policistům stačilo počkat si, až drogy prodá.

"Kriminalisté nejdříve zadrželi jeho klienty, kteří odjížděli v autě. Ve vozidle nalezli drogu v transportním sáčku. Vzápětí si došli i pro samotného dealera, který byl svým zadržením značně překvapen," sdělil mluvčí Policie České republiky Pavel Šváb.

Policisté z brněnského toxi-týmu při následné domovní prohlídce nalezli a zajistili celkem čtrnáct stop. Mezi nimi bylo celkem 164 gramů prodávané drogy a dvacet tři tisíc korun v hotovosti. Mefedron patří v České republice od roku 2011 mezi zakázané látky.

Vůči Brňanovi bylo vedeno zkrácené přípravné řízení. V něm soud mladíkovi udělil celkem tři sta hodin prospěšných prací a navíc byl potrestán i propadnutím věci.

"Od začátku roku jde o 26 stíhanou osobu za drogový delikt v rámci města Brna," poznamenal Šváb. Brno tak nadále trápí problém s distribucí drog.