čtvrtek, 07 květen 2015 10:49

Brno podvanácté slaví příchod jara. Na Výstavišti se koná již tradiční Majáles

Napsal(a)
Brněnské výstaviště se opět zaplní fanoušky hudby a zábavy. Brněnské výstaviště se opět zaplní fanoušky hudby a zábavy. brno.majales.cz

Obyvatelé Brna a fanoušci československé hudební scény se mohou ve čtvrtek odpoledne těšit na již tradiční událost. Na výstavišti se totiž uskuteční dvanáctý ročník Brněnského Majálesu. A jako vždy je jeho součástí i doprovodný program. Kdo si však včas nekoupil lístek, má smůlu. Na místě již k prodeji nebudou.

Oslavy začaly o půl dvanácté u májky na Náměstí svobody, odkud vyrazil majálesový průvod směrem k Výstavišti. Pokácenou májku nesou na svých ramenou účastníci průvodu přes samotné centrum až do místa dění open-airu. Areál bude otevřen od dvanácti hodin, první kapely mají spustit oponu o hodinu později.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na přehlídku předních českých a slovenských hudebníků. Namátkou zde vystoupí No Name, PSH, Tomáš Klus či Chinaski. Celkem čtyřiatřicet účinkujících vystoupí na pěti různých stagích.

Mimo hlavní stage jsou pro návštěvníky připraveny i různé doprovodné programy. V pavilonu G1 je pro zájemce připraven minutový networking, dále proběhne tradiční vyhlašování krále Majálesu.

Na své si pak přijdou i fanoušci hokeje. Bude se totiž vysílat i přímý přenos zápasu právě probíhajícího mistrovství světa v hokeji, v němž domácí Česká republika změří síly s Francií. Celým programem pak budou provázet Jiří Mádl, Jakub Schafff Šafránek, Štěpán Krpata a Tereza Tobiášová.

Organizátoři akce dovolují si do areálu vzít malou svačinu a tři čtvrtě litru nealkoholického nápoje na osobu. Je možné si s sebou přivést i děti, které však mají povolené vstup do areálu zdarma pouze v doprovodu svých rodičů. Naopak je zakázáno vnášet na festival omamné látky, zbraně a zvířata.

Na předloňský majáles zavítalo okolo pětadvaceti tisíc lidí. Letos se vstupenky téměř vyprodaly a pořadatelé očekávají podobnou návštěvu.