pondělí, 10 listopad 2014 00:00

Opilý řidič se snažil přelézt na zadní sedadlo. Po policistovi se ohnal pěstí

Napsal(a)
Policejní hlídka pronásledovala v noci rychle jedoucí auto Kia. Policejní hlídka pronásledovala v noci rychle jedoucí auto Kia.

Řidič automobilu Kia znervózněl, když v sobotu v noci potkal při projíždění po Bratislavské ulici v Brně policejní vůz. Muž se s policisty nechtěl setkat, a tak se rozhodl šlápnout na plyn a setřást je. To však mělo přesně opačný efekt, hlídka se rychle ujíždějícímu autu pověsila na paty a stíhala ho Kolištěm až k Plotní ulici. Řidič se po dopadení snažil rychle přesednout na zadní sedadlo. Když mu tento plán nevyšel, pokusil na policistu zaútočit pěstí.

"Policisté měli co do činění s dalším arogantním a nezodpovědným řidičem. V nočních hodinách projížděla hlídka ulicí Bratislavskou a zaregistrovala vozidlo Kia, jehož řidič náhle zrychlil a z místa začal ujíždět. Policisté se rozhodli osobu za volantem zkontrolovat," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Auto jelo vysokou rychlostí k ulici Koliště a dále na Dornych. Na znamení k zastavení řidič zareagoval až u ulice Plotní a přibrzdil na krajnici.

„Policisté vozidlo pomalu předjížděli a spatřili, jak se muž za volantem snaží přelézt na zadní sedadla. Jeden z policistů vystoupil a otevřel zadní dveře. Řidič, který měl nohy ještě na předním sedadle, prudce máchl rukou a snažil se policistu uhodit, ten ovšem zkušeně zakročil a muže vytáhl za paži ven,“ popsala mluvčí.

Dechová zkouška ukázala, že čtyřiatřicetiletý řidič byl pod vlivem alkoholu. Přístroj mu naměřil hodnotu 1,57 promile a zcela střízlivý nebyl ani o devět let mladší spolujezdec. 

Policisté nebezpečnému šoférovi zadrželi řidičský průkaz a nechali auto odtáhnout, aby netvořilo překážku v silničním provozu. Podle Strakové řidiči za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až jeden rok vězení.