čtvrtek, 30 duben 2015 10:47

Noční hlídač si chtěl čas ukrátit zapalováním. Po popelnicích mu pod ruku přišel bezdomovec

Napsal(a)

Noční hlídač si minulý týden krátil dlouhou chvíli zapalováním popelnic. To mu však nestačilo a rozhodl se, že probudí opodál spícího bezdomovce zapáleným papírovým kapesníkem. Jeho záměr se mu však nevyvedl a muže zapálil. Nyní mu hrozí až deset let za mřížemi.

"Ve čtvrtek nad ránem se Bubeníčkovou ulicí rozléhalo zoufalé volání o pomoc. Shodou okolností místem zrovna procházela hlídka židenického obvodního oddělení. Muži zákona okamžitě spěchali směrem k volání. Cestou narazili na mladého muže, který hlídce sdělil, že opodál hořel ´nějaký bezdomovec´," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Třiadvacetiletý mladík pak policisty dovedl na místo, kde našli naříkajícího muže. Třiapadesátiletý muž policistům sdělil, že ho probudila bolest a hořel na něm oděv. Ten se mu podařilo uhasit, načež mu mladík přinesl láhev vody, aby se mohl ochladit.

Policisté se pak začali vyptávat mladíka. Ten však poskytoval nejasné a vyhýbavé odpovědi, což se mužům zákona nezdálo. Mladík se nakonec policistům přiznal.

"Spícího muže chtěl probudit pomocí zapáleného papírového kapesníku. Kriminalisté při dalším šetření zjistili, že muž pracuje nedaleko jako noční hlídač a dlouhou chvíli si krátil zapalováním popelnic  a pozorováním práce hasičů. Celkem to bylo 7 případů, přičemž v jednom případě došlo i k zahoření samotného obchodního centra,“ řekl Šváb.

Policisté pak vzali mladíka do vazby. Nyní je stíhán pro trestné činy poškození cizí věci, výtržnictví a těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.