pondělí, 20 duben 2015 10:37

Trojice cizinců vykrádala v Brně bankomaty. Zadržela je policie

Napsal(a)

Tři cizinci byli zadrženi policisty z bystrckého oddělení kvůli podezření z krádeže hotovosti z bankomatů. Policisté je chvíli chvíli potom, co z přístrojů vybrali peníze. Jsou vyšetřovaní i kvůli dalším krádežím z bankomatů po celém Brně. Hrozí jim až pět let za řížemi.

"Minulý týden skončil ve vazbě trojlístek cizinců z jihovýchodní Evropy. Byli zadrženi v Kristenově ulici jen chvíli potom, co zcizili peníze z bankomatu. Ve vozidle policisté objevili přibližně 100 tisíc korun v hotovosti, nářadí a platební karty. Vzhledem k podezřelým okolnostem a dalším nahlášeným případům vloupání do bankomatů po celém Brně si případ převzali kriminalisté," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Sedmačtyřicetiletý cizinec ve své výpovědi uvedl, že na internetu našel způsob, jak vyloupit bankomat. Jeho nastávající zeť měl jet zanedlouho do České republiky koupit ojetý automobil, a tak se nabídl, že pojede s ním. Ještě pak přibrali jednoho společného známého.

Po příjezdu do České republiky však nebyly objektem zájmu ojetá auta, ale právě bankomaty. Nyní jsou obviněni z krádeže, poškozování cizí věci a jsou vyšetřováni pro trestnou činnost spojenou s dalšími krádežemi bankomatů, která se děla po celém Brně.

Hrozí jim až pět let odnětí svobody.