pondělí, 20 duben 2015 09:51

V hostelu na Flédě v neděli hořelo. Škoda je půl milionu

Napsal(a)

V hostelu Fléda došlo k požáru, který nakonec uhasily tři jednotky hasičů. Při požáru nebyl nikdo zraněn, avšak vznikla škoda v odhadované výši půl milionu korun. Tradiční Blešák musel být zrušen, další činnosti klubu by ale neměly být ovlivněny.

"Dnes kolem poledne zasahovali v prostorách hostelu Fléda hasiči. Nikdo nebyl zraněn a vše už je pod kontrolou. Dnešní Blešák jsme bohužel museli zrušit, další program klubu by však měl po nezbytné technické kontrole bez problému od pondělka probíhat dle původního plánu. Díky za podporu i pochopení a držte nám pěsti, čeká nás náročný den,“ oznámil v neděli ve svém oficiálním vyjádření na svých facebookových stránkách Fléda Club.

Požár vypukl před půl dvanáctou v jednom z pokojů ve druhém patře hostelu, který je nad klubem Fléda. Postupně se rozšířil až na střechu. Hasičům, kteří dorazili krátce po začátku požáru, se jej podařilo dostat pod kontrolu do sedmi minut po příjezdu. Museli však rozebrat i část střechy, aby se dostali k ohniskům. Ten se jim podařilo zcela uhasit okolo tři čtvrtě na jednu. Postižená místa pak ještě kontrolovali termokamerami.

"Profesionální hasiči ze stanice Brno-Lidická nasadili proti plamenům dva vodní proudy a zkontrolovali další část budovy, zda se uvnitř nikdo nenachází. Ventilátorem odvětrali zakouřené prostory. Ze stanice Brno-Líšeň přijeli hasiči se speciálním vysavačem, aby odstranili vodu, která po hašení v pokoji zůstala. Dobrovolná jednotka z Králova Pole zůstala na místě v záloze, pro případné střídání hasičů, a pak pomáhala s rozebíráním střechy,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Jan Dvořák.

Po třinácté hodině ukončili hasiči zásah a vrátili se zpět na své základny. Příčina požáru je zatím neznámá, vyšetřovatel však odhadl výši škody na téměř půl milionu korun. Program klubu není touto událostí výrazně ovlivněn.