úterý, 14 duben 2015 10:40

Brněnské koleje opět rozzáří světelná show

Napsal(a)

V úterý večer proběhne v Brně největší světelná show svého druhu v České republice. Již počtvrté budou moci vysokoškoláci i ostatní obyvatelé Brna shlédnout v prostorách kolejí VUT Pod Palackého vrchem parádní podívanou, při níž se rozsvítí okna studentských pokojů. Loňský ročník navštívilo tisíce diváků, letos se očekává podobný úspěch.

"Light show, která se koná na jaře ve třech českých studentských kampusech, je postavena na kombinaci působivých světelných efektů a mixu moderní hudby s prvky české klasiky. Jednotlivá okna kolejních pokojů tvoří políčka v obrazech a dynamických příbězích," uvedla mluvčí VUT Marta Vaňková.

Přímo do pokojů jsou nainstalovány speciální LED lampy, přičemž celý obraz má rozměry 9x13 oken. Na budovu pak bude laser promítat další obrazce, což dohromady vytvoří velmi dynamickou světelnou show. Právě laserové efekty se loni setkaly s velkým ohlasem diváků. Technické zázemí má na starost polská skupina studentů vratislavské Technické univerzity, kteří na light show působí v rámci projektu P.I.W.O.

"Odpolední program doplní vystoupení hip-hopové skupiny PSH (Vladimir 518, Mike Trafik, Orion) a alternativně-popové studentské kapely Lola běží. Na druhé stagi můžou diváci před samotnou světelnou show sledovat přehlídku bikerů. Akce potrvá do desáté hodny večerní," prozradila Vaňková.

Celá akce se koná v rámci podpory brněnské koleje v soutěži Excelent Kolej roku 2015 pořádané studentským portálem studenta.cz Vyhlášení soutěže pak proběhne 26. dubna. Vítězná kolej se bude moct těšit titulem Nejlepší kolej a jako bonus dostane dárek v podobě 8000 Excelentů a 1500 snacků Mondelez.