pátek, 20 březen 2015 09:47

Narkoman si na falešné recepty kupoval opiáty. Lékárnice ho odhalila

Napsal(a)
Ilustrační snímek. Ilustrační snímek. pixabay.com

Díky prozíravým lékárnicím se brněnským policistům podařilo zadržet muže, který se na falešné recepty pokusil nakoupit opiáty. Objednal si je v několika brněnských lékárnách. Pracovnice si jejich pravost ale ověřily a zjistily, že lékařka žádné nenapsala. Muž je závislý na drogách a má  za sebou již bohatou trestní minulost

"Muž si od jiné prozatím nezjištěné osoby v minulém týdnu zakoupil falešné lékařské recepty s předepsanými léky na bázi opiátů. Ve čtvrtek si telefonicky objednal léky v lékárně v ulici Kounicově. V pondělí si přišel léčivo vyzvednout. Lékárnice si ovšem ověřila pravost předpisu a zjistila, že uvedené lékařce bylo z ordinace odcizeno razítko a žádný recept na léky obsahující morfin nikomu nepředepisovala," uvedla mluvčí brněnké policie Andrea Straková.

Jakmile podvod vyšel najevo, muž z místa utekl a vypravil se do lékárny ve Slatině. I tam si v předešlých dnech objednal tři balení tablet.

"Dostavil se dle domluvy na desátou hodinu, ovšem tady již na něj čekali policisté. Z dalšího šetření vyplynulo, že muž měl léky objednané i v další lékárně. Ke svému jednání se doznal," dodala mluvčí.

S největší pravděpodobností tak pětatřicetiletý narkoman z Prahy poputuje opět do vězení. Je podezřelý z trestných činů podvod a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tentokrát mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.