pondělí, 16 březen 2015 09:41

Zloděj posvačil v cizím autě. Pak po sobě uklidil a chtěl s ním odjet

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

Nemilé překvapení čekalo na majitele auta, který začátkem minulého týdne zaparkoval u Alberta v brněnských Zábrdovicích. Když se ke svému vozu vrátil, nevěřil vlastním očím. Našel u něj totiž cizího muže, jak právě vyklepává koberečky. Zašpinil je totiž, když uvnitř svačil. Neznámý muž mu navíc s naprostým klidem vysvětlil, že auto je jeho a hodlá s ním odjet. Zasáhnout pak museli policisté.

"V úterý v dopoledních hodinách zaparkoval čtyřiatřicetiletý muž osobní vozidlo před obchodním domem v ulici Tkalcovské. Poblíž měl v ten den nějaké vyřizování. Nepříjemné překvapení na něj čekalo, když se krátce po osmnácté hodině k autu vrátil," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Vozidlo bylo otevřené a zadní trojúhelníkové okénko bylo rozbité. Okolo se naprosto v klidu pohyboval cizí muž a dokonce začal vyklepávat koberečky.

"Šokovaný majitel muže oslovil s tím, že se jedná o jeho vůz, načež neznámý muž odvětil, že ne, že je to jeho automobil, se kterým hodlá za chvíli odjet. Majitel ihned kontaktoval policii a do několika minut dorazila hlídka," popsala mluvčí.

Podezřelý uvedl, že auto má patřit jeho kamarádům, na které zde čeká již několik hodin. Během dne dostal hlad a šel si do obchodu koupit nějaké jídlo, které se následně rozhodl zkonzumovat v autě. Neměl klíče, a proto rozbil zadní okénko. Poté, co se najedl, chtěl po sobě uklidit podrobené rohožky.

"Při výslechu na služebně se muž k celé věci již odmítl vyjádřit, pouze sdělil, že se jednalo o zkratovité jednání, které ho velice mrzí a škodu majiteli uhradí," dodala Straková. V minulosti byl šestatřicetiletý muž již souzen pro přečin krádež. Nyní mu může za jeho jednání hrozit až dvouleté vězení.