pátek, 27 únor 2015 12:32

Policisté pátrají po mladém muži. Udělal manko za půl milionu

Napsal(a)
Policie pátrá po osmadvacetiletém muži. Policie pátrá po osmadvacetiletém muži. redakce

Brněnští kriminalisté od začátku února pátrají po mladém muži. Nyní se obrátili na veřejnost, zda muže neviděli. Ten ve firmě, kde několik let pracoval, zpronevěřil finanční hotovost více než půl milionu korun. Jakmile se na to přišlo, zmizel. Od té doby se neozval rodině a není ani na sociálních sítích.

"Sedmadvacetiletý muž pracoval pět let ve firmě, kde obsluhoval pokladnu. Při poslední inventuře se zjistily nesrovnalosti ve fakturách a vedení firmy se rozhodlo věc řešit. Hledaný, který nikdy neměl problém se zaměstnanci, si ovšem vypůjčil od svého kolegy vozidlo a z firmy odjel neznámo kam," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

V kanceláři ve spěchu nechal všechny osobní věci včetně mobilního telefonu. V bytě, kde bydlel, se také neukázal. Majitel auta pouze večer našel ve schránce klíče od vozu se vzkazem, kde je zaparkované.

"Dosud nezvěstný muž se neozval nikomu z rodiny, aktivní není ani na sociálních sítích. Policisté se spíš přiklání k variantě, že se na svůj čin připravoval, ale nelze vyloučit ani případné zkratovité jednání," popsala mluvčí.

Policie se proto obrací na veřejnost s žádostní o pomoc při hledání. "Jakékoliv informace, které by mohly pomoci k vypátrání uvedeného muže, zejména co se týká jeho současného pobytu či pohybu, neprodleně sdělte na tísňovou linku 158," dodala Straková.