středa, 25 únor 2015 08:08

Patnáctiletý kluk se opil do bezvědomí. Skončil na ARO

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

Úterní párty skončila pro patnáctiletého chlapce v Brně velkými problémy a převozem do nemocnice. Když k němu dorazili brněnští strážníci, těžce opilý hoch se už ani nehýbal. Poskytli mu první pomoc a sanitka ho převezla na anesteziologicko-resuscitační oddělení. Policie nyní zjišťuje, jak se chlapec opil a zda mu nalili v nějaké hospodě.

"Dva mladíci před úterní půlnocí již zdálky vehementně mávali z tramvajového ostrůvku na hlídku městské policie, která se blížila k zastávce u Antonínské ulice. Strážníci k nim přispěchali a na zemi uviděli zcela nehybně ležícího a těžce opilého patnáctiletého chlapce s pěnou u úst," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Strážníci proto okamžitě zavolali sanitku a začali mu poskytovat první pomoc. Hlídali jeho životní funkce, obrátili jej na bok a vzhledem k mrazivému počasí ho zabalili do izotermické fólie ze služebního auta.

"Mladíci ve věku jednadvacet a dvaadvacet let chlapce podle svých slov znali a silně podnapilého ho údajně potkali na Moravském náměstí, odkud ho chtěli dovést domů. Místo toho ovšem dítě nakonec skončilo na ARO, kam jej nechal převézt lékař záchranné služby," dodal mluvčí.

Strážníci všechna zjištění předali státním policistům, kteří si případ převzali k došetření.