úterý, 24 únor 2015 12:23

Opilý muž děsil svou dceru. Na policisty pak vytáhl revolver

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek redakce

V neděli nad ránem zasahovali brněnští policisté v centru města, kam je přivolala patnáctiletá dívka. Bála se totiž svého opilého otce. Jakmile se jí z bytu podařilo utéct, nahlásil muž na policii únos dcery. Na přivolanou hlídku pak vytáhl revolver. Chvilku na to však skončil v policejní cele.

"Krátce před třetí hodinou ranní kontaktovala policii přes tísňovou linku patnáctiletá dívka. Uvedla, že je u svého otce v bytě v centru města a že z něj má strach, protože je opilý. Na uvedenou adresu ihned vyrazili policisté z Oddělení hlídkové služby a zazvonili na zvonek," uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Z okna domu se po zazvonění vyklonil muž a hlídce sdělil, že nic nehodlá řešit, dokud se nevyspí. Z evidencí policisté zjistili, že muž je držitelem několika střelných zbraní a po kontaktování operačním důstojníkem dokonce sdělil, že pokud se mu hlídka bude snažit dostat do bytu, zbraně použije.

"Dívce se podařilo využít nepozornosti otce a z bytu vyběhla ven. Následně byla předána přivolané matce. Během dalších několika minut telefonoval na tísňovou linku otec a oznámil únos dcery s tím, že počká na hlídku před domem," popsala mluvčí.

Jakmile opilý muž vyšel ven, kde ho oslovil jeden z policistů, vytáhl na něj revolver.

"Policisté však byli v taktickém rozestavění a situaci měli pod kontrolou. Opilého devětapadesátiletého muže na místě zajistili a převezli rovnou do policejní cely k vystřízlivění. Případem se budou policisté i nadále zabývat," doplnila Straková.