pondělí, 23 únor 2015 09:13

Jeden zabaví obsluhu a druhý vybere kasu. Muži loupí v brněnských obchodech

Napsal(a)
Záznam z bezpečnostní kamery, na kterém druhý z mužů bere peníze z pokladny. Záznam z bezpečnostní kamery, na kterém druhý z mužů bere peníze z pokladny. redakce

Jihomoravští kriminalisté pátrají po dvojici zlodějů, kteří vykrádají trafiky a menší obchody. Scénář je vždy stejný - první z nich přijde do obchodu a zabavuje obsluhu u zamčené vitríny se zbožím. Mezi tím se druhý z mužů natáhne k pokladně a vezme z ní peníze. Přišli si tak už na desítky tisíc korun.

Po mužích nyní pátrají kriminalisté hned z několika oddělení v Brně. Přidali se k nim i kolegové z dalších míst v kraji.

"Muži ve středním věku si vzali na mušku pokladny v menších obchodech. Jeden ze zlodějů se snaží zaujmout obsluhu prodejny. Předstírá zájem o zboží, které většinou není bez otevření vitríny běžně dostupné. Druhý z mužů nepozorován prodavačem otevře kasu a odcizí z ní peníze," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Na snímkách z videozáznamu využil zloděj vitrínu s doutníky a po prodavačce požadoval informace o nabízených značkách. Jakmile "akce" proběhla, oba po chvílí odešli. V brněnské trafice si tak přišli na pětapadesát tisíc korun.

"Je pravděpodobné, že se trestné činnosti dopouští i v jiných krajích České republiky. Pokud zloděje poznáte, nebo znáte informace o jejich aktuálním pobytu, obraťte se na policisty prostřednictvím linky 158. Učiňte tak i v případě, že jste se stali jejich oběťmi a policii jste dosud nekontaktovali," dodal mluvčí.

zlodej traf1 zlodej traf3

zlodej traf4 zlodej traf5