pondělí, 16 únor 2015 13:16

Cizinec měl při cestě z práce vztek. V Králově Poli rozkopal popelnice

Napsal(a)
Ilustrační snímek Ilustrační snímek

Konec pracovního týdne byl nejspíš obzvláště nepříjemný pro třicetiletého cizince. Při cestě z práce měl totiž špatnou náladu, a tak v Králově Poli pozkopal popelnice a poničil zaparkovaná auta. Jeho počínání si ale všimli policisté. Vysvětlil jim, že ho nebaví život a má vztek. Nyní mu hrozí stíhání za výtržnictví.

"Policejní hlídka operující před půlnocí v královopolské Palackého ulici nevěřila svým očím. Po ulici proti nim šel muž, který udeřil do výlohy jednoho z obchodů. Pak se mu asi nelíbily dveřní zvonky sousedního domu. Nejdříve do nich kopnul, pak je vyrval ze zdi," uvedl mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Ve vytržení ochranné fólie jednoho z oken domu už muži hlídka zabránila. Kupodivu střízlivý třicetiletý cizinec měl pro své přinejmenším podivné chování svérázné vysvětlení.

"Je prý na cestě ze zaměstnání, navíc život nestojí za nic a má vztek. Hlídce také přiznal, že ještě před tím než jej policisté zajistili, rozkopal v sousedních ulicích několik popelnic a poškodil čtyři zaparkovaná auta," popsal mluvčí.

Přestože se opravdu nestandardně chovající muž ochotně hlásil k náhradě způsobené škody, stačit to nebude. Podle policie musí počítat se stíháním za výtržnictví a poškození cizí věci.