pátek, 13 únor 2015 17:48

Policie pátrá po dvojici zlodějů. Kradli ve zlatnictví v Brně i Břeclavi

Napsal(a)
Dvojice zlodějů ve zlatnictví. Dvojice zlodějů ve zlatnictví. redakce

Brněnští kriminalisté spolu s břeclavskými kolegy pracují na dvou krádežích ve zlatnictvích. Muž a žena vždy přišli společně do prodejny se šperky a v nestřežený moment kradli. V jednom případě vzali plato se zlatými řetízky, v druhém drahý prsten. Pachatelé si dohromady odnesli šperky za téměř 170 tisíc korun.

"Třináctého listopadu vešel do obchodu v Břeclavi muž s ženou. Vypadalo, že čekají jako normální zákazníci ve frontě. V prodejně pobyli asi 5 minut. V nestřeženém okamžiku využili zaneprázdněnosti obsluhy, která až následně zjistila, že spolu s dvojicí zmizelo i půl plata zlatých řetízků za více než 100 tisíc korun," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Při prověřování případu kriminalisté zjistili, že se pravděpodobně stejná dvojice dopustila obdobné krádeže i v centru Brna.

"Tady byli v prodejně pouze s prodavačem, od kterého si nechali odemknout vitrínu a podat náušnice. Ve stejném okamžiku muž odcizil prsten za 62 tisíc korun. O zkoušené náušnice žena neprojevila zájem a pár i s lupem prodejnu opustil," popsal mluvčí.

Policie nevylučuje, že se podobných kousků dopustili i na dalších místech. Povedenou dvojice však zachytiliy městské kamery před vlakovým nádražím v Břeclavi.

"Pokud někdo pozná zloděje na videozáznamu, nebo ví, kde se aktuálně nachází, nechť se ozve policistům prostřednictvím linky 158. Děkujeme za spolupráci," požádal Šváb.

zlodeji zlatnictvi zlodeji zlatnictvi2